[Прощі за кордоном ]
 

Як допомогти дітям-сиротам?

Друзі і Подруги!

Запрошуємо Вас приєднатися до благочинності – допомогти дітям сиротам інтернату в с.Буково, Старо-Самбірського району Львівської області.

Брат Алоїз, настоятель спільноти (монастиря) Тезе, у своєму «Листі з Китаю» звертається до всієї молоді з такими словами:

Розставивши пріоритети у своїх бажаннях, погодившись, що мати все неможливо, ми перестаємо накопичувати багатство тільки для себе.  Ще у IV ст. св. Амвросій сказав: «Те, що ти даєш бідним, не є твоєю власністю, ти просто повертаєш те, що їм належить». Рішення не мати всього для себе оберігає нас від самотності. Матеріальний достаток часто супроводжується закритістю і втратою справжнього спілкування. Проте, не так багато потрібно, щоб це змінити. Є багато способів виявити ініціативу надання матеріальної підтримки: утворити центри взаємодопомоги, сприяти економіці солідарності, сприяти братерству між містами, селами чи парафіями, допомагати тим, що потребують допомоги, використовувати нові технології для створення способів взаємопідтримки…                                         

У світлі цих слів – допомагати тим, що потребують допомоги, запрошуємо Вас допомогти дітям сиротинця в с.Буково, Старо-Самбірський район Львівської обл.. У Буково є  70 неповносправних дівчат. Вони або  з неблагополучних сімей, або їх покинули батьки одразу після народження. Майже третина з них – прикута до ліжка важкими недугами. Є діти з ДЦП, з синдромом Дауна, є просто з ознаками олігофренії.

Що потрібно для цих дітей? Вони чекають що до них хтось прийде, їх провідає. Вони туляться до тебе, як маленькі кошенята, хочуть, щоб їх хтось приголубив. Називають тебе татом або мамою.

Що ми можемо їм подарувати? Перший наш подарунок – це увага до них – приїхати і поспілкуватися. Ми постійно збираємо для них солодощі (цукерки та печиво), соки, фрукти. Оскільки в сиротинці дівчата, їм завжди бракує жіночих прокладок, а лежачим дітям – памперсів (мінімальний розмір - 3 - і  до дорослих 1 і 2 розмір) а також медичної тканини. Можна подарувати також засоби індивідуальної гігієни (мило, зубна паста і щітка, мочалка, рушник, шампунь для волосся), а також пральний порошок.
 
Іграшки також радо приймаються. Якщо хтось не може поїхати в сиротинець – можна принести згадані речі або кошти, щоб інші люди купили подарунки і поїхали.
 
Для наступної поїздки в сиротинець готуємо програму і гостинці а також аніматорів які будуть проводити ігри.
Якщо Ви хочете допомогти приватно (як фізична особа) Ви можете:

Якщо Ви представник підприємства Ви можете:

Куди приносити подарунки і кошти? Цент душпастирства молоді, Львівська обл., м. Дрогобич, вул. Шевченка, 29/1. Тел. 0324450110.  

Коли ми будемо їхати до Буково в сиротинець? Дирекція інтернату просить приїздити в будні дні. Ми їдемо періодично кожних два місяці. Найближчий виїзд - перед Великоднем 2016 року.

До якого числа проводиться збір подарунків? Збір проводимо на постійній основі. НАЙБЛИЖЧА ПОЇЗДКА - червень 2016 року.

Якщо у Вас виникли запитання чи пропозиції щодо поїздки в сиротинець в Буково або щодо організації ції поїздки, контактуйте :

0324450110

0638484108, yatskiv@gmail.com

Центр Душпастирства молоді, м.Дрогобич, вул. Шевченка 29 дріб 1, тел. 0324450110

 

Стаття про поїздку в Буково :

Не бійтесь того, що ваше життя має закінчитися, бійтеся того, що воно так і не почнеться.

(с)Джон Ньюмен

 

Якщо чесно, то мені зараз дуже важко знайти слова,щоб я могла описати те,що зі мною було сьогодні. Напевне я буду говорити дуже банально, але нехай.

Сьогодні о 9.00 ми виїхали в сиротинець Буково, не очікувала,що воно буде саме так, до цього треба було себе підготувати попередньо. Приготуватись до того, щоб побачити зовсім інший, щасливий світ, не такий штучний, темний з такими маленькими людьми, а тут напротивагу нашій буденності ці діти, такі щасливі, справжні, через те, що ми є, що змогли приїхати, і побути з ними. Мене вразили їхні серця, такі повні любові, вони просто підходять до тебе і обнімають, їм байдуже хто ти, що злого ти зробив, який твій соціальний стан і взагалі, для них ви ЛЮДИНА, і це саме основне. Сьогодні знайти таких справжніх людей надзвичайно важко, ми переживаємо страшну моральну кризу, навіть точніше глобальну моральну кризу. Вони говорять про любов, просто підходять і з усмішкою кажуть "я тебе люблю, а ти мене?".

Як на мене, в таких людей потрібно вчитись, вчитись жити так,я к ми можемо, насолоджуватись тим, що як мінімум ви є, що в кожного з нас є руки, ноги, очі, ми можемо просто жити і насолоджуватись кожним нашим світанком, кожним заходом сонця.

Мене вразив один випадок, я робила фото, і коли підійшла до однієї дівчинки, щоб сфотографувати але вона не могла посміхатись, то прийшла інша і руками намагалась зробити посмішку на її обличчі! Це сильно!

Чи як розказувала одна дівчинка, що має надію, що її візьмуть в сім'ю, бо мама її померла а квартиру в неї забрали.

І ще один. До мене підійшла дівчинка, 19 років, і каже, я хочу мати хлопця, і це було якось так сказано, з такою сильною вірою, але потім сказала, що не знає чи хтось її полюбить.

Не варто судити людину по тому як вона виглядає, ми ж не розцінюємо книжку по її обкладинці, а по змісту і по тому як вона вплинула на читача, пірнайте глибше - в душу, вона ж безмежна! Чесно!

Дякую всім, що допомогли в організації, що змогли поїхати, що проспонсорували, всім тим, хто просто хотів. Дякую жінкам, які допомогли з піжамами та білизною. Вони хотіли залишитись анонімними. Також дякую викладачці з ДДПУ, яка також назбирала значну суму грошей для сиротинця. Дякую всім, хто просто не був байдужим, хто не залишився осторонь і допоміг та підтримав нашу поїздку. Якби не ви,то в нас би нічого не вийшло. Єдине, що можу сказати ще - Світу потрібно більше таких людей.

Наше життя занадто коротке, щоб бути маленьким.)

Дуже всіх люблю!

P.S. Якщо хтось захоче прилучитися до допомоги сиротинцю в с.Буково наступного разу, приєднуйтеся! Ми – марійська і вівтарна дружина й група аніматорів їздимо регулярно від церкви Св.Петра і Павла у м.Дрогобичі.

Ірина Змінчак

фото з Буково: